Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Kup bilet wiosna
A A A
Elbląska Scena Literacka w lutym

Elbląska Scena Literacka w lutym

08-02-2018

Teatr im. Aleksandra Sewruka i Stowarzyszenie Alternatywni zapraszają na kolejne spotkanie Elbląskiej Sceny Literackiej. Tym razem naszym gościem będzie poeta, Patryk Zimny.

Patryk Zimny urodził się w 1988 roku, pochodzi z Lęborka. Autor tomików Uchoko (2010), Przejście (2012), Mantry (2015). Laureat konkursów poetyckich. Publikował w czasopismach literackich i w internecie. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2010), Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2011, 2014) i Fundacji im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat (2014). Mieszka w Gdańsku.


     W 2017 roku ukazał się drukiem kolejny tomik Zasiewanie chmur (Fundacja Duży Format) pod redakcją Rafała Różewicza. Premiera odbyła się 22.10.2017 podczas 5. Festiwal Dużego Formatu.


     Patryk Zimny to intrygujący głos młodego pokolenia. Obok jego tekstów nie da się przejść obojętnie. Prowokuje, wyśmiewa, obnaża, za chwilę potrafi być bezbronny jak dziecko, sentymentalny i wrażliwy. Otoczony znajomymi z facebook’a, kibicami, politykami i gwiazdami pop kultury, Patryk Zimny widzi i czuje miłość. Jak ta współczesna „Karusia” odnajduje się we współczesnym świecie i co – dosłownie – daje mu pisanie, przekonamy się już w czwartek, 15 lutego. To dobra okazja do przedłużenia święta miłości, bo jak wspominałam wcześniej, tego uczucia (spełnionego i nie), w tekstach Zimnego nie zabranie.
     
Zasiewanie chmur – opis wydawcy
Obecnie nie ma miejsca na prawdę, jedynie na kreowanie wizerunku. Schizofrenicznego, medialnego ja, w którym gubimy się co raz bardziej, zapominając drogi do wyjścia z labiryntu mozolnie budowanych osobowości. Do prawdziwego siebie. Zlewamy się w jedno niedopowiedzenie jak czytamy w wierszu pt. Kap kap autorstwa Patryka Zimnego. Stajemy się kinder-niespodzianką, wróżbą z fotografii o niewiadomej interpretacji. Pokazujemy kim będziemy, gdy złączy nas apka a rozdzielą słowa. Zasiewamy chmury wywołując sztuczne procesy wewnętrzne, zapominając, że ingerowanie w naturę zwykle nie kończy się dobrze dla człowieka. Zatem jak skończy się sztuczne kreowanie nas samych? Czy mamy prawo błądzić, być w czarnej dziurze?


Spotkanie „Czy mógłbyś zrobić tak jeszcze taz, tylko mocniej?” poprowadzi Kamila Łyłka-Kosińska.
Zapraszamy na Małą Scenę Teatru im. A. Sewruka (wejście od ul. Teatralnej) w czwartek, 15 lutego o godzinie 18. Wstęp wolny.