Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Allo, Allo Kup Bilet
A A A
Grosze grają role

Grosze grają role

13-04-2017

„Bilet do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej. Obecność widzów stanowi żywy dowód na konieczność istnienia teatrów publicznych, w całej ich różnorodności i liczbie – teatr to miejsce otwarte dla wszystkich – stąd tak wspaniała inicjatywa jak Dzień Teatru Publicznego połączony z akcją „Grosze grają role”.

Elbląski Teatr im. A. Sewruka kolejny raz włącza się w ogólnopolską akcję, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a którą koordynuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W ramach akcji „Bilet do Teatru za 500 groszy” Teatr im. Aleksandra Sewruka 14 maja na Dużej Scenie o godz. 16 wystawi spektakl „Czarodziejskie krzesiwo”. Bilety do nabycia osobiście w Kasie Teatru tylko 13 maja w godzinach 10-20. Jedna osoba może zakupić tylko dwa bilety w cenie 500 groszy.

Dzień Teatru Publicznego będziemy obchodzić po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast wystawiając łącznie 98 spektakli.

 

Szczegółowe informacje na temat granych w ramach akcji spektakli dostępne są na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego  www.instytut-teatralny.pl