Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Allo, Allo Kup Bilet
A A A
Jerzy Satanowski – kompozytor, dyrygent, reżyser, a nawet wokalista.

Jerzy Satanowski – kompozytor, dyrygent, reżyser, a nawet wokalista.

09-06-2017

Jerzy Satanowski – kompozytor, dyrygent, reżyser, a nawet wokalista. Pisze głównie muzykę teatralną i filmową – ma w dorobku około 300 realizacji zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest także kompozytorem piosenek aktorskich, głównie do tekstów Edwarda Stachury, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Jana Wołka, śpiewanych m.in. przez Krystyną Jandę,Piotra Fronczewskiego,Hannę Banaszak, Ewę Błaszczyk czy Piotra Machalicę.Część z tych piosenek również sam wykonuje. Jerzy Satanowski będzie w Teatrze im. Aleksandra Sewruka obchodził piękny Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

 

Jerzy Satanowski skomponował muzykę do tak znanych tytułów, jak Baryton”i „Jezioro Bodeńskie” wreżyserii Janusza Zaorskiego, „Kobieta w kapeluszu”wreżyserii Stanisława Różewicza, Siekierezadaw reżyserii Wojciech Leszczyński, „Magnat” wreżyserii Filipa Bajona, „Wrzeciono czasuw reżyserii Andrzeja Kondratiuk czyDzień świraw reżyserii Marka Koterski. Pisał też muzykę do popularnych seriali telewizyjnych, m.in. do „Bożej podszewki” w reżyserii Izabeli Cywińskiej czy „Ekstradycji” w reżyserii Wojciecha Wójcika.

Jubileuszowy Koncert „Ulica Japońskiej Wiśni” nieprzypadkowo odbędzie się w Teatrze Sewruka. Jerzy Satanowski wielokrotnie współpracował z elbląskim Teatrem. Ostatnią dużą realizacją, w której uczestniczył była „Balladyna”, której premiera odbyła się 15 listopada 2014 roku. Zresztą spektakl ten zrealizowała grupa wybitnych artystów – reżyserem był Janusz Wiśniewski, ruch sceniczny opracował świetnie znany elbląskiej publiczności Emil Wesołowski, a muzykę skomponował właśnie Mistrz Satanowski. Wcześniej skomponował m.in. muzykę do sztuki „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, w reżyserii Grigorija Lifanowa, z piękną scenografią i kostiumami Jerzego Rudzkiego.

Elbląski koncert odbędzie się w ramach 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” 2017. Na Dużej Scenie Teatru Sewruka piosenki Jerzego Satanowskiego zaśpiewają Stanisława Celińska, Dorota Osińska, Joanna Lewandowska, Magdalena Piotrowska, Krystyna Tkacz, Mirosław Czyżykiewicz, Mariusz Kiljan, Andrzej Poniedzielski, Jan Janga Tomaszewski i Zbigniew Zamachowski.

Koncert odbędzie się 2 lipca 2017 roku. Organizatorem wydarzenia jest Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.