Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Allo, Allo Kup Bilet
A A A
Kwietniowa Scena przy stoliku

Kwietniowa Scena przy stoliku

06-04-2017

12 kwietnia o godz. 18 na Małej Scenie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Scena przy stoliku. Teatr im. Aleksandra Sewruka i Stowarzyszenie Alternatywni tym razem zapraszają na sztukę Krzysztofa Bizia, Toksyny. Wstęp wolny.

 

„Toksyny” to dramat złożony z kilku epizodów: o zabijaniu, o kupowaniu, o miłości, o samotności i epizodu na zakończenie. Poznamy dwóch mężczyzn: MM (Mikołaja Ostrowskiego) i MS (Artura Hauke), którzy reprezentują różne pokolenia. Bohaterowie w każdej części będą wchodzić w role katów i ofiar, dzięki czemu poznamy przewrotną rzeczywistość, w której pojęcia demoralizacji i moralności przez cały czas się przenikają.

Krzysztof Bizio zadebiutował w 2000 roku. W swoich sztukach stosuje podobną jak Tarantino metodę fragmentaryzacji rzeczywistości. Jego opowieści nie są zgodne z logiką i chronologią, to raczej przebłyski świata, w którym bohaterowie czują się zgubieni. Wszystkie dramaty mają solidną konstrukcję – daje o sobie znać ścisłe wykształcenie Bizia.

(Pokolenie porno i inne niesmaczne utwory teatralne, Roman Pawłowski)

 

Bez przerwy w telewizji mówią, że żyjemy w kulturze europejskiej. Wiesz na czym polega kultura europejska? Kultura europejska polega na tym, że takich zwyrodnialców jak ty nie zabija się. Robi się z nich męczenników. Dlatego to jest właśnie sprawa między nami, rozumiesz?

(MS – ojciec, który wymierza karę mordercy swojego syna, framgment „Toksyn”)