Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Kup bilet wiosna
A A A
Scena przy stoliku z Ołowianym ptaszkiem

Scena przy stoliku z Ołowianym ptaszkiem

10-01-2018

W środę, 17 stycznia o godz. 18 na Małej Scenie Teatru Sewruka odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Staniszewskim, którego sztuka „Ołowiany ptaszek” zajęła drugie miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Na Małą Formę Dramatyczną.

W listopadzie „Ptaszek” zadebiutował na deskach Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Pomysł na tę historię, jak mówi autor, wziął się z pierwszego zdania, które pada w sztuce, gdy dziewczyna podchodzi do samobójcy na moście i pyta: „Kończysz zaraz?”
     A o czym jest Ołowiany ptaszek? W dużym skrócie: o spotkaniu. Na moście spotykają się Arlenka i Adam. Ona go pogania, on potrzebuje czasu. Z każdą minutą dowiadują się o sobie coraz więcej. Czy Arlenka zrobi mu zdjęcie „przed” czy „po”? A może nie będzie żadnych zdjęć?
     Tekst przeczytają Magdalena Bocianowska i Mikołaj Ostrowski.
     Po Scenie przy stoliku odbędzie spotkanie z autorem sztuki, Łukaszem Staniszewskim, które poprowadzi Zuzanna Gajewska, autorka bloga Szufladopółka. Serdecznie zapraszamy na Małą Scenę Teatru Sewruka (wejście od ul. Teatralnej) w środę, 17 stycznia o godz. 18. Wstęp wolny!
     
     Adam
     Po jaką cholerę tu przychodzisz? Po co w tym grzebać? Musisz to jakoś sobie poukładać.
     Arlenka
     Ja nie chcę nic układać. Ja chcę się dowiedzieć.
     Adam
     Czego ty się chcesz dowiedzieć?
     Arlenka
     Dlaczego to robicie? Co wtedy myślicie? Czy to jest łatwe, czy już nic się dla was nie liczy? Czy jeszcze nas kochacie, czy myślicie o bliskich?