Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Allo, Allo Kup Bilet
A A A
Tydzień z Teatrem

Tydzień z Teatrem

04-04-2017

27 marca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Przez cały tydzień staraliśmy się zaprezentować to wyjątkowe miejsce. To był niesamowity tydzień, który kolejny raz pokazał jak wielkie znaczenie odgrywa w naszym życiu teatr. Teatr w różnych formach – bo tak chcieliśmy trafić do miejsc, w których na co dzień się nie pojawiamy.

W poniedziałek aktorka Beata Przewłocka odwiedziła cudownych przedszkolaków z Przedszkola Specjalnego przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. „Bajkowa Scena przy stoliczku” zaangażowała dzieci w teksty polskich autorów, które od lat cieszą się popularnością.

W środę odbyła się otwarta próba wznowieniowa spektaklu „Cud mniemy, czyli Krakowiacy i Górale”. Aktorów „podglądała” liczna widownia, która miała okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie do sztuki pod czujnym okiem reżysera i choreografa, Emila Wesołowskiego.

W piątek aktorzy Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik odwiedzili Areszt Śledczy, aby w ramach „Sceny przy stoliku” przeczytać sztukę Sławomira Mrożka „Emigranci”. Tego dnia odbyły się również wycieczki, które pokazały dzieciom i młodzieży teatr od kulis. Nasi goście mieli okazję znaleźć się po drugiej stronie sceny i poznać kilka jej tajników.

W sobotę aktor Piotr Boratyński wraz z grupą Nietentego działającą przy Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu odwiedził Bibliotekę w Jegłowniku i tam poprowadził warsztaty teatralne dla młodzieży.

Wieczorem wybraliśmy się na Stare Miasto do pubu SzlafRock, w którym odbyło się pierwsze spotkanie „Nocnej Sceny przy stoliku”. Sztukę Harolda Pintera „Kochanek” przeczytali Anna Suchowiecka i Alan Bochnak. Organizacja takiego wieczoru okazała się „strzałem w dziesiątkę”, frekwencja dopisała, a barowa sceneria dodała specyficznego klimatu.

W niedzielę na Małej Scenie zaprezentowały się dwie grupy teatralne, które prowadzi pan Wojciech Karpiński – Scena Kabaretu i Satyry oraz Grupa Teatralna z Młodzieżowego Domu Kultury. Po drugim akcie „Betlejem Polskiego” Lucjana Rydla z niesamowitym głosem Pauliny Małochwiej (spektakl na początku roku zdobył Grand Prix w przeglądzie spektakli jasełkowych), odbyła się premiera „Telewizji Pozytywnej”, przepełnionego humorem i ironią przedstawienia o codziennych wiadomościach z kraju… w nad wyraz pozytywnym wydaniu.

Dziękujemy, że byliście z nami. Mamy nadzieję, że będziemy mogli „przybliżać” Wam teatr przez cały rok. Pamiętajcie, że to miejsce jest otwarte dla wszystkich, a my jesteśmy otwarci dla Was.