Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Kup bilet wiosna
A A A
Wiosna, ach to TY!

Wiosna, ach to TY!

08-02-2018

Mimo temperatury na minusie rozgrzewamy naszych Widzów kolejną Elbląską Wiosną Teatralną. Co przygotowaliśmy na Was tym razem? Sprawdźcie!

Po pierwsze - 'ALLO, 'ALLO

Sceniczna wersja brytyjskiego serialu komediowego, którą pokochali widzowie na całym świecie i w Elblągu :)

Kultowe teksty, które zapamiętamy na zawsze

"Spodziewana długość mojego życia jest mniej więcej taka jak dojrzałego camemberta."

"Dziń dybry!"

"Słuchajcie uważnie, bo powiem tylko raz!"

Niby zwyczajna kawiarnia w okupowanej Francji, ale intryga goni intrygę. Dramat? Nie, śmiech przez łzy! :)

 

Po drugie - ROYAL LVIV BALLET "GISELLE"

Romantyczny balet w dwóch aktach Arcydzieło sztuki baletowej!

Historia nieszczęśliwej miłości wiejskiej dziewczyny, Giselle i księcia Alberta. Magiczny świat zjaw i duchów, w którym nie zabraknie momentów grozy i wzruszeń.

Co ciekawe - libretto powstało w ciągu trzech dni. Adolphe Adam przez tydzień pisał muzykę. Jules Perrot i Jean Corallii opracowali choreografię. Efektem jest klasyczny romantyczny balet o miłości, której nie pokona śmierć.

 

Po trzecie - "KŁAMSTWO" W REŻYSERII WOJCIECHA MALAJKATA

Może macie ochotę na... Kłamstwo?! Świetna komedia w gwiazdorskiej obsadzie: Wojciech Malajkat, Joanna Liszowska, Adriana Kalska, Piotr Szwedes

2+2+2 = 4 czyli dwie pary małżonków, przyjaciół i kochanków to ciągle ta sama czwórka.

Czy można kłamać w dobrej intencji? Skłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli, że nie. Błyskotliwa i dużą dawką humoru, historia dwóch par, czyli ZDRADA, MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ… jednym słowem TO SKOMPLIKOWANE.

 

Po czwarte - "IMIĘ" (MAŁGORZATA FOREMNIAK, DOROTA KREMPA, MATEUSZ BANASIUK /MARCIN HYCNAR, SZYMON BOBROWSKI, WOJCIECH MALAJKAT)

To miała być kolacja z kuchnią marokańską. To miał być udany wieczór z przyjaciółmi. Spotkanie w domu Pierra i Elisabeth miało być kolejnym PRZEWIDYWALNYM przyjęciem. Ale… coś poszło nie tak. Wojna rozpocznie się od pozornie niewinnego pytania do Anny i Vincenta: czy macie już jakiś pomysł na imię? Na pewno nie zabraknie śmiechu, ale… przez łzy. Drobne sprzeczki z ogromnym efektem WOW w gwiazdorskiej obsadzie nie pozwolą nikomu nudzić się podczas tego przyjęcia. A ty? Masz już pomysł na imię? To znaczy – na wieczór?

 

Po piąte - TEATR SABAT / WARSZAWA "REWIA FOREVER"

Rewia, czyli ekskluzywne i najdroższe widowisko, jakie powstało w historii rozrywki. Nie zabraknie tańca, pięknych kobiet, powalających kostiumów i największych scenicznych przebojów. Pojawią się największe gwiazdy musicali i muzyki rozrywkowej. Artystyczny przepych, który zapewni wieczór rodem z największych scen rewiowych świata.

Po szóste - MONODRAM W WYKONANIU WOJCIECHA PSZONIAKA "BELFER"

Dobry nauczyciel to… no właśnie. Wszyscy pamiętamy, że „nauczyciel to twój wróg”. Po latach przychodzą jednak chwile refleksji, kiedy ponownie włączamy „Another brick in the wall” Pink Floydów i dociera do nas, że tęsknimy za swoim ulubionym nauczycielem… i szkolną ławką. Ten monodram to spowiedź nauczyciela. Historia artysty, który trafia do trudnej młodzieży. Jeśli pamiętacie dosadność „Młodych gniewnych”, ten monodram będzie równie wstrząsający, chociaż nie zabraknie w nim humorystycznych akcentów i anegdot.

Po siódme - ZIELONY SPEKTAKL "SCENY MIŁOSNE DLA DOROSŁYCH"

Ogromna dawka pikantnego humoru połączonego z erotyką. Dowcipne dialogi, zaskakujące pointy, seksualne tematy o związkach uczuciowych, dynamiczne piosenki, to tylko niektóre z atutów tego przedstawienia, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności od dnia premiery. Aktorzy wcielają się w kolejnych bohaterów prezentowanych historii. Jest studentka i wykładowca, prostytutka i senator, żona i mąż – będący w statecznym, wieloletnim związku. Wszystko to, co wydarzyć się może, gdy w rachubę wchodzą relacje między kobietą a mężczyzną.

A czego się spodziewać po zielonym spektaklu? WSZYSTKIEGO. Czyli jeszcze większej dawki piosenek i tekstów z innych spektakli, oczywiście w wersji tylko dla dorosłych.

Co powinieneś zrobić? Instrukcja w trzech krokach:

  1. Kupić bilet na www.kupbilet.teatr.elblag.pl
  2. Ubrać się na zielono
  3. Przyjść do teatru, resztą zajmiemy się my

Po ósme - KWARTET - GRABOWSCY, PESZEK, FRYCZ/KAROLAK

 

Wiedzieć „jak żyć” wcale nie jest najważniejsze. Ale czym jest teatr i kim jest aktor… oto jest pytanie! Tej wiedzy często brakuje do pełni szczęścia. Czwórka wspaniałych, czyli Grabowscy, Peszek, Frycz/Karolak postarają się rozwiązać ten filozoficzny dylemat. Nie zabraknie improwizacji i wciągania publiczności w tę wspaniałą grę, która zatrze granice między aktorami a widzami.