Wirtualna wycieczka Wirtualne archiwum Facebook Kup bilet
Allo, Allo Kup Bilet
A A A
Zakończenie sezonu teatralnego 2016/2017 z największymi gwiazdami teatru i estrady!

Zakończenie sezonu teatralnego 2016/2017 z największymi gwiazdami teatru i estrady!

26-06-2017

Teatralny sezon zakończymy wyjątkowo, bo jubileuszowym koncertem z okazji 45-lecia pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego, który odbędzie się w ramach 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Na scenie obok wybitnego kompozytora i dyrygenta pojawią się również: Stanisława Celińska, Zbigniew Zamachowski, Mariusz Kiljan, Andrzej Poniedzielski, Joanna Lewandowska, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Krystyna Tkacz, Mirosław Czyżykiewicz i Jan Janga Tomaszewski.

 

Jerzy Satanowski na początku lat 70. razem z Edwardem Stachurą stworzyli utwory, które stały się symbolami kultu młodego pokolenia. Jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej - jego dorobek to około 300 realizacji scenicznych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu festiwali teatralnych (Belgrad, Niemcy, Edynburg, Opole, Kalisz). Komponuje piosenki aktorskie, głównie do tekstów Edwarda Stachury, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Jana Wołka, śpiewanych m.in. przez Krystynę Jandę, Piotra Fronczewskiego, Hanny Banaszek, Ewy Błaszczyk, Piotra Machalicę.

Bądźcie Państwo z nami tego wyjątkowego wieczoru. Wśród gości, którzy zakupią bilety na koncert, wylosujemy 10 dwuosobowych zaproszeń na wrześniową premierę sztuki "Amadeusz" P. Shaffera w reż. Pawła Szkotaka.